• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w stu procentach bezpieczny region który może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście idealne wczasy.
Bardzo interesującym i jednocześnie trochę niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niezwykle interesująca, bowiem Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w ich języku możemy doszukać się wielu znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje całe mnóstwo rewelacyjnych zabytków które na pewno zachwycą każdego miłośnika historii.
Dodatkowo Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować wspaniałe krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, gdyż niewątpliwie jest to kraj godny poznania!
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Inne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.